Ligita Jakučionytė

Ačiū, kad pasakei

Daug metų mokau suaugusius žmones teikti ir priimti grįžtamąjį ryšį, kol galiausiai supratau, kad mokytis reikėtų pradėti vaikystėje. Ši knyga puikiai tiks ir suaugusiems, norintiems mokyti vaikus arba mokytis kartu su jais.

(Užsisakyti šią knygą galite  https://vaga.lt/aciu-kad-pasakei)

 

Skaitydami sužinosite, kas yra grįžtamasis  ryšys ir kodėl mums jo reikia. Klausimai ir užduotys paskatins vaikus (o gal ir jus, suaugusieji) domėtis savimi, klausytis ir pagarbiai reikšti savo nuomonę. Rasite receptą, kaip gavus grįžtamąjį ryšį išgyventi nemalonius jausmus  ir kaip jį teikti kitam.

 

Šioje knygoje yra įžvalgų apie  patyčių atsiradimą ir „etikečių” klijavimą. Kartu mokysimės mąstyti pozityviai,  ugdyti savivertę, stiprinti valią ir  dirbti su savo tobulintinomis savybėmis.

 

Prisiminsime, kaip svarbu turėti draugų, būti geru draugu kitiems ir klausti: „ką tu manai apie mane?“, „ką aš manau apie tave?“.

Su vaikais  galėsime lengviau grįžti į tą nuostabų laiką, kai neturėjome gynybinių sienų ir socialinių kaukių, kai buvome atviresni ir, svarbiausia, smalsesni.

 

Pamatę pirmąją užduotį  „nupiešk savo autoportretą“,   dauguma jūsų tikriausiai sudejuos: „O ne, aš nemoku piešti“.

O vaikas? Jis tiesiog nupieš.

Pagalvokite, kada patikėjote, kad „nemokate piešti”? Kai kažkas jus įvertino? Sukritikavo? Pasišaipė?

 

Juk verta pasimokyti suteikti grįžtamajį ryšį taip, kad jis augintų, o ne žlugdytų, tiesa?

Ši knyga gali tapti žemėlapiu kelionėje į Savęs pažinimą. Kiekvienas piešinys ir įrašas suteiks jai daugiau vertės. Skaitydami ir atlikdami užduotis sužinosime, ką apie mus galvoja kiti. Atrasime savo nežinomas vietas. Kuo geriau pažinsime save, tuo lengviau bus sutarti su kitais.

Galiausiai suprasime, kad visada galime rinktis:

 

– keliauti į Savęs pažinimą ar ne?

– klausti kitų žmonių nuomonės ar ne?

– džiaugtis savo Gebėjimais, ar jų nepastebėti?

– dirbti su savo Tobulintinomis savybėmis ar ne?

– ugdyti Valią ar ne?

– sakyti kitam žmogui savo nuomonę ar ne?

– pastebėti Gerų dalykų ar ne?

– sakyti Gerų žodžių ar ne?