Ingrid Fetell Lee

Džiaugsmingai

Džiaugsmas tiesiog iš lentynos

 

Kaip apsidžiaugiau radus džiaugsmo receptą!

 

Pasirodo nėra taip sunku. Džiaugsmas slypi aplink mus paprastuose dalykuose. Jei norit moksliškesnio pavadinimo, prašom – tai džiaugsmo estetika.

 

Pradedam nuo spalvų. Kokia spalva šiandien pasipuošėte? Kokios spalvos jūsų kambario, baldų, kavos puodelio, rankinės spalvos? Negi tik juoda, pilka, balta, ruda?

 

Antra – šviesa. Natūrali. Jauki. Sukurianti erdves – slaptesnes ir atviresnes. Ar pastebėjote, kad žmones mėgsta susirinkti į apšviestą ratą pvz. aplink laužą? Ar intymiai įsitaisyti prie žvakių šviesos? Mums patinka įvairaus stiprumo apšvietimai, o vienoda, balta, lyg ligoninės, šviesa taip atima ūpą..

 

Toliau – apvalios formos. Balionai. Muilo burbulai. Apvalus tortas. Apvalus stalas. Apvalus namas. Sukelia šypseną, tiesa? O jei dar pridedame spalvų … ach.. kaip smagu!

 

Gausa – pieva pilna raudonų žemuogių, balkonas papuoštas spalvingų gėlių vazonėliais – kuo daugiau tuo geriau, vaikas Lego parduotuvėje, konfeti… Suvirpa džiaugsmo raumenėlis?

 

Laisvė – nusiauti batus, maudytis nuogai, dėvėti laisvus drabužius … kas dar?

 

Harmonija – simetrija, ritmas. Senos bažnyčios architektūra,  rankdarbiai, medžio atspindys ežere, šokis grupėje, plojimai.

 

Man labai patiko – lyg ir žinau viską, tačiau, kai perskaičiau, tai lyg akys atsivėrė! Knygos  gale – Džiaugsmo įrankių rinkinys. Galima pasirinkti pagal skonį ir galimybes, ir pasidaryti savo džiaugsmo projektą.

 

Aš pradėsiu nuo klausimo – kas man kelia džiaugsmą?  Gal kažkoks konkretus daiktelis, kuri visuomet nešiojuosi, gal žmogus, su kuriuo pabuvus gera, gal spalva, kvapas, vieta, muzika?

 

Kas sukelia džiaugsmą jums?

Rekomenduoju paskaityti šią knygą jei norisi sužinoti „kaip apčiuopiami dalykai sukuria neapčiuopiamą džiaugsmą“. Čia tik kelis džiaugsmą keliančius dalykus išvardijau – jų yra žymiai daugiau.