Claude Steiner

Pasaka apie šiltus švelnukus

„Būk sau švelni, – kartą pasakė mano meditacijos mokytoja. Tai labai svarbu. Jei nemylėsi savęs, negalėsi mylėti ir kitų.“ Ne pirmą kartą girdžiu tokius žodžius, bet jie sugeba kažkaip prasprūsti pro ausis ir neužsilaikyti.

 

Ką sau pasakome, jei ką nors padarome neteisingai? „Oi kokia aš žioplė“, „nevykėlis“ ar panašiai.  Tiesą sakant,  čia tik švelnus variantas. Pasakome ir stipriau, tiesa?

 

Paskui einame pas psichologus, lektorius, gyvenimo būdo mokytojus ir prašome „padėkite sustiprinti savivertę…“ O kam reikia ją griauti? Bent jau savo vaikų nebauskime nuolat kartodami kokie jie nėra ir ko jie nesugeba.

Pasaka apie Šiltus Švelnukus yra tikra pagalba visai šeima. Parašyta 1970 metais ir vis dar aktuali. Paprasta. Smagi. Ją perskaitysite per 10 minučių, gal ir greičiau, tačiau neužmiršite tikrai ilgai.

Po Šiltais Švelnukais, Šaltais Šiurkštukais ir Dirbtiniais Švelnukais – slypi daugelis  šiuolaikinio vakarietiško gyvenimo reiškinių: švelnumo ir nuoširdumo trūkumas, pavydas, susvetimėjimas, dviveidiškumas, naudos ieškojimas ir net agresyvi rinkodara…

 

Tačiau autorius pateikė  sprendimą, kaip būti laimingiems.  Jis toks paprastas!

 

Įdomu, ar pagalvosite apie Šiltus Švelnukus savo gyvenime? Ar dažnai juos naudojate? Ar bijote, kad vieną dieną maišelis ištuštės? Pasidalinkite savo istorija!

 

Parašykite man : aciukadpasakei@gmail.com.