Kelly McGonigal

Valios galia

Kas ta, gyvenimą keičianti, valios galia?  Tai gebėjimas ”neužknisti gyvenančių greta“ sako K.McGonigal, knygos “Valios galia” autorė.

 

Juokas juokais, tačiau be valios priešistoriniais laikais buvo neįmanoma išgyventi. Mokymų metu visuomet primenu šią tiesą. Mes esame pačios socialiausios būtybės pasaulyje. Mauglis – tik pasaka. Jei vaikas užauga tarp gyvūnų – jis lieka gyvūnu. Tik būdami su kitais žmonėmis, dalindamiesi, bendraudami, kurdami tarpusavio ryšius  tampame žmonėmis.

 

Pasidalinti maistu, padėti kitam – reiškia, kad ateis laikas, kai kitas pasidalins ar padės tau. To neįmanoma padaryti be valios, kitaip sakant, be savikontrolės ir, dar paprasčiau sakant,  be gebėjimo daryti tai, ko nenori daryti….     

 

Tai ir yra valia.

 

Kurie nesugebėjo daryti tai, kas nepatinka – neišgyveno.  O išgyvenusiųjų dėka turime valios geną. Valią, kaip ir raumenis, reikia treniruoti. Kas gali mums padėti?

Pasak autorės, paprasti dalykai – miegas, sportas, gamta, meditacija, buvimas drauge su kitu, dalinimasis... Lyg ir nieko naujo, tačiau knygoje yra daug įdomių pavyzdžių, įžvalgų, juokų. Sužinojau, kaip valią silpnina nuovargis, stresas, bloga nuotaika ir kaip svarbu suprasti, ko iš tiesų nori.

Kam valia reikalinga šiais laikais? Ogi paprastiems, bet svarbiems dalykams – numesti svorį, išmokti naują kalbą, tapti gera mama ar  kompanijos vadove…

 

Man labai patiko dviejų instinktų „kovok arba bėk“ ir „sustok ir planuok“paaiškinimas ir kaip pereiti nuo vieno prie kito.

 

Nuostabi mintis „Jausk, ką jauti, bet netikėk viskuo, ką galvoji..“ Autorė teigia, kad bandymas išvengti nemalonių jausmų mums kenkia, tuo tarpu neigiamų minčių geriau vengti. Sutinkate? Tačiau kaip tą padaryti? Yra būdų!

 

Visko neišpasakosiu – skaitykite ir leiskitės į savo valios tyrinėjimo eksperimentą. Naudinga. Įdomu. Nenuobodu.